2020 Yenal Karahan Karate Ligi, 1.Ayak

29 Mart – 1 Nisan 2020 tarihlerinde Denizli Karate İhtisas Spor Kulübü tarafından düzenlenen Yenal Karahan Karate Liginin 1. ayağına katıldık.

Kyoshikan / Emrah Mihyaz Karate Dojo olarak ilk resmî turnuvamızın çok sevdiğim rahmetli Yenal Karahan hocam adına düzenlenen bir turnuva olması oldukça anlamlıydı. Tam olarak hazır olmasak da, katılmayı doğru buldum. Sonuçta bir maç, on antrenmana bedeldir.

Yağmur yoğun kata çalışmalarımıza rağmen, maç heyecanına yenik düşerek Heian Godan katasının ilk kia’sından sonra 4-5 saniye kadar bekledi. Sonra hatırlayıp devam etti ama bu diskalifiye olmasına mani olmadı. Kumite’ye ise, 2009 doğumlu -32 KG’da girdi. Kata’da yaşadığı heyecanı kumite’de daha az yaşadı. Çalıştığımız teknik detayları uygulamasına rağmen maçın hızı ve heyecanı içinde sonuca gidip puan alamadı ve maçı 2-0 kaybetti.

Bazen madalya kazanırsınız, bazen bir ders çıkartırsınız, bazen ise her ikisi de… Akıllı sporcular için kaybetmek yoktur sonuçta.

Ümit ise; çalıştığımız çoğu detayı uyguladı ama rakiplerinin fiziksel olarak daha hazır olması dolayısı ile ilk maçını kaybetti ama repesaj yolu ile 3. olmayı başardı. Teknik olarak ilk madalyamızı kazandı yani.

Yağmur ve Ümit’e çabalarından dolayı teşekkür ederim, daha yolumuz çok uzun. Çok çalışacağız, çok terleyeceğiz.

Ayrıca, henüz sarı kuşak olmalarına rağmen bizlere eşlik edip neredeyse takım arkadaşlarından daha çok heyecanlı olan Şükran ve İlayda, bana ileride ne kadar güzel bir takım olacağımızı hissettirdi. İyi ki varsınız çocuklar… OSS!

2.Ayak’ta görüşmek üzere.

Sensei

Turnuvadan Kareler
Menü